(25kB)
  strona główna> gazetka parafialna

strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafiiNASZE ŻYCIE NR 72

ZNAKI CZASU
(5kB)
Szkoła Katolicka
(5kB)
Dobre polskie szkoły to mit
(5kB)

O taki kształt człowieczeństwa nam chodzi
(5kB)

Wywiad z panią Martą Makowską
(5kB)


Wartości chrześcijańskie podstawą wychowania w szkole europejskiej

PISALI O NAS
(5kB)
Uśmiechy
(5kB)

Szkolna czołówka jest w miastach
(5kB)
Punkty szóstej klasy

SYLWETKI (5kB)

NASZE SZKOŁY
(5kB)

System wychowawczy
ks. Bosko

WSPÓLNOTA WSPÓLNOT
(5kB)


Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi

NA KŁOPOTY BEDNARSKI(5kB)

  NASZE ŻYCIE 65
  NASZE ŻYCIE 66
  NASZE ŻYCIE 67
  NASZE ŻYCIE 68
  NASZE ŻYCIE 69
  NASZE ŻYCIE 70
  NASZE ŻYCIE 71Wywiad z panią Martą Makowską


(13kB)K.D.: Kończy się rok szkolny. Pragniemy zapytać, jaki był on dla Pani? Czy jest Pani zadowolona z pracy w naszej szkole? Prosimy o podzielenie się wrażeniami.
P. Marta: Praca w szkole to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie i cieszę się ogromnie, że zdobywam je właśnie w Szkole Katolickiej w Koszalinie. Niejeden nauczyciel mógłby pozazdrościć przyjaznej atmosfery panującej wśród grona pedagogicznego, przychylności dyrekcji i oczywiście zdolnej i tak zaangażowanej młodzieży. Jednak na podsumowanie całego roku przyjdzie jeszcze czas, a teraz młodzi ludzie do pracy, bo wiele do zrobienia jeszcze nam zostało! Przy okazji chciałam szczególnie podziękować pani dyrektor B.Gęgotek, p. D. Walczak, p. M. Wizner i p. M. Stempnik za pomoc i dobre słowo.

K.D.: Czy przed podjęciem pracy w naszej szkole, pracowała Pani z dziećmi?
p. Marta: Z dziećmi pracuję od września 2002 roku .Wtedy to, ponad wszystko w życiu umiłowałam taniec i założyłam Teatr Tańca Współczesnego "Swing" w Słupsku. Zespół działa do dnia dzisiejszego, ale już pod kierunkiem innego choreografa. Pracowaliśmy w trzech grupach wiekowych, ponieważ uczestnikami zespołu są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat. Czasem naprawdę za nimi tęsknię.....

(10kB)K.D.: Który występ chóru dostarczył Pani najwięcej satysfakcji?
p. Marta: Nie ma występu , który nie przyniósłby prowadzącemu, członkom chóru nowych doświadczeń, wrażeń i przeżyć .Każdy jest dla nas bardzo ważny. Jednak takim istotnym momentem było dla mnie wystąpienie chóru podczas Śniadania Wielkanocnego. Wtedy zdałam sobie sprawę z postępów, jakie zrobili poszczególni członkowie chóru, a tym samym, cały zespół. Zobaczyłam, że chórzyści postrzegają rozumieją i pojmują moje umowne ruchy rąk, a przede wszystkim ekspresję ciała i mimikę twarzy, przez które przekazuję charakter wykonywanego utworu. ONI CZUJĄ MUZYKĘ, a to jest dla mnie najważniejsze. Myślę, że ilość osób śpiewających w chórze, zwiększona od września prawie dwukrotnie, też o czymś świadczy?!

K.D.: Zbliżają się wakacje. Czy ma Pani już plany, marzenia, jak je spędzić?
p. Marta: Do wakacji został właściwie miesiąc, ale dla mnie będzie to istotny czas , obfitujący w ważne wydarzenia , zarówno osobiste jak i zawodowe , dlatego o wakacjach jeszcze nie myślę. Wiem jednak, że krótki wyjazd w polskie góry to dla mnie najlepsza forma odpoczynku.

Dziękujemy za rozmowę. Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Szczęść Boże.

rozmawiały: Kamila Bryła i Dorota Usidus