(25kB)
  strona główna> gazetka parafialna

strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafii


(5kB) Cud Bożego Narodzenia
(5kB) Bóg się rodzi dla Każdego
(5kB) Puk... puk... Kolęda
(5kB) Sprawozdanie za rok 2003
(5kB) Moc polskiego potriotyzmu


(8kB) Sylwetki(5kB)PARAFIA W INTERNECIE


(9kB)Idąc z duchem czasu i z rozwojem nowych form przekazu medialnego, ks. Proboszcz podjął kolejne wyzwanie - aby informacje o parafii, jej życiu, organizacji, duszpasterstwach docierały w sposób szybki, skuteczny i darmowy do domów parafian, jak i ludzi zaprzyjaźnionych z parafią, żyjących w naszym województwie, w Polsce jak i poza jej granicami. W tym celu powstał internetowy serwis informacyjny parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Dostęp do strony parafii www.duch.koszalin.opoka.org.pl jest możliwy w każdym miejscu na świeci, oczywiście muszą być spełnione odpowiednie warunki techniczne (potrzebny jest komputer jak i połączenie z Internetem).

INTERNET A KOŚCIÓŁ

Czym tak naprawdę jest Internet i czemu służy? Jest to globalna sieć komputerowa zapoczątkowana w latach 60. XX w. łącząca ze sobą miliony komputerów na całym świecie, umożliwiając ich użytkownikom wzajemne przesyłanie informacji za pomocą sieci telefonicznej oraz tzw. łączy specjalnych, np. światłowodów, łączy satelitarnych. Słowo Internet zostało utworzone z dwóch wyrazów inter + angielskiego słowa net oznaczającego sieć.

Internet z całą pewnością jest nowym "forum" - napisał Jan Paweł II w orędziu zatytułowanym "Internet nowym forum głoszenia ewnagelii" wygłoszonym w Światowy Dzień Komunikacj i Społecznejw 2002.

"(...) Dla Kościoła nowy świat cyberprzestrzeni jest wezwaniem do wielkiej przygody w posługiwaniu się jej potencjałem dla głoszenia orędzia ewangelicznego. To wyzwanie jest u początku tego tysiąclecia istotą znaczenia naśladowania Chrystusa i jego nakazu: "Duc in altum!"(Łk5,4)."

"Do tego medium Kościół podchodzi z realizmem i ufnością. (...) Internet może dać wspaniałe możliwości ewangelizacji, jeżeli będzie używany umiejętnie i z jasną świadomością jego siły i słabości.
Przede wszystkim, dostarczając informacji i rozbudzając zainteresowania, umożliwia on pierwsze spotkanie z orędziem chrześcijańskim, zwłaszcza ludziom młodym, którzy coraz częściej traktują cyberprzestrzeń jako okno na świat. Ważne jest więc, aby wspólnota chrześcijańska przemyślała bardzo praktyczne sposoby pomocy tym, którzy po raz pierwszy wchodzą w kontakt z nią przez Internet, tak by mogli przejść od wirtualnego świata cyberprzestrzeni do rzeczywistego świata wspólnoty chrześcijańskiej. (...) Życie chrześcijańskie wymaga ciągłego nauczania i katechezy i to być może jest dziedzina, w której Internet może zapewnić wspaniałą pomoc."

STRONA PARAFII

Powyższe funkcje ma pełnić strona parafii, oprócz rzeczowych informacji o działalności parafii ma być współczesną bramą do Słowa Bożego. W dzisiejszych czasach bowiem, Internet dla wielu młodych ludzi jest jedynym źródłem informacji.
Jednakże niniejsza strona nie jest przeznaczona jedynie dla młodzieży. Każdy parafianin interesujący się życiem parafii znajdzie tutaj obszerne informacje o niej.

W tym momencie znajdziecie mili parafianie na stronie www.duch.koszalin.opoka.org.pl:
 • 1. Informacje o duszpasterstwach działających przy parafii (Rycerstwo Św. Michała Archanioła, Duszpasterstwo Akademickie - odnośnik do ich własnej strony, Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego i inne)
 • 2. Wspomnienia z wizyty Ojca Świętego w naszej parafii w 1991 roku - zdjęcia, tekst homilii itp.
 • 3. Aktualny numer gazetki Nasze Życie.
 • 4. Kronikę parafialną.
 • 5. Aktualne ogłoszenia parafialne.
 • 6. Ogólne informacje o parafii wraz z galeria zdjęć.
 • 7. Słowo Proboszcza K. Bednarskiego do parafian.
 • 8. Informacje o Katolickiej Poradni Rodzinnej.
 • 9. Spis osyłaczy do kilkudziesięciu katolickich stton internetowych o różnej tematyce.
 • 10. Godziny pracy kancelarii parafialnej
 • 11. Godziny w których są odprawiane Msze i inne nabożeństwa
Strona jest ciągle rozbudowywana i z dnia na dzień przybywa nowych informacji. Jeżeli ktoś ma pomysł na dodanie ciekawych tematów do naszej strony prosimy o przesłanie sugestii i materiałów na adres duchsw@koszalin.opoka.org.pl lub zostawienie ich w biurze parafii.(5kB) Parafia
w internecie
(5kB) Upadnij na kolana      


(5kB) Co to za fundacja