(25kB)
  strona główna> sport


strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafii


kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij
Oferta sportowa Szkoły Katolickiej


Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i oczekiwaniom uczniów, Szkoła Katolicka oferuje szereg inicjatyw o charakterze rekreacyjno - sportowym i turystycznym. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z różnorodnych ofert:
  • zajęcia rekreacyjno - sportowe (SKS),
  • rajdy rowerowe,
  • pływy kajakowe,
  • bozy żeglarskie,
  • bozy narciarskie,
  • letnie turystyczne obozy górskie.
Ponadto w ciągu roku szkolnego organizowane są w szkole okazjonalne imprezy o charakterze rekreacyjno - sportowym angażujące rodziców i pracowników parafii:
  • turnieje rodzin,
  • rozgrywki piłki siatkowej, nożnej i koszykowej uczniów i pracowników parafii,
  • międzyklasowe rozgrywki sportowe uczniów,
  • udział uczniów w zawodach międzyszkolnych.
Na szczególną uwagę zasługują imprezy organizowane w czasie wolnym od nauki szkolnej - w ferie, wakacje i długie weekendy, których zadaniem jest zapewnienie dzieciom atrakcyjnego wypoczynku połączonego z wybraną dziedziną sportu i turystyki.

Najdłuższą historię w tradycji szkolnej mają obozy narciarskie. Pierwsze dwa obozy z nauką jazdy na nartach miały swoją bazę w schronisku młodzieżowym na Hali Miziowej w Korbielowie u podnóża Pilska. Następne cztery miały miejsce w schronisku na Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie. W międzyczasie uczniowie posiadający największe umiejętności narciarskie uczestniczyli w dwóch obozach na Słowacji w Centrum Narciarskim Vratna Dolina. W tym roku drugi raz z rzędu, obóz narciarski zorganizowano w Murzasichle koło Zakopanego. W X już obozie narciarskim wzięło udział 40 dzieci i młodzieży, którzy obok zajęć z nauki i doskonalenia jazdy na nartach, uczestniczyli w bogatym programie obozu: kulig z pochodniami i ogniskiem, kąpiel w basenie przy ośrodku czy wycieczka do Zakopanego z jazdą na nartach na Gubałówce.

Inną formą wypoczynku są letnie obozy górskie. Oferujemy na nich bogaty program turystyczny i rekreacyjny dbając o to, by każdego roku zwiedzane były inne pasma górskie. Dotychczas byliśmy w: Górach Stołowych (Kotlina Kłodzka), Beskid Śląski i Żywiecki (Wisła), Czeskie Karkonosze, Tatry (Zakopane), Beskid Niski (Piwniczna). W najbliższe wakacje wybieramy się w Tatry Słowackie. Powyższe formy wypoczynku cieszą się dużą popularnością. Oprócz bogatego programu, gwarantujemy dobrą opiekę pedagogiczno - medyczną oraz instruktorską. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci i młodzież w zróżnicowanym wieku, również spoza szkoły.

Inne wymienione wyżej formy rekreacyjno - sportowe i turystyczne realizowane są w okresie jesieni i wiosny. Uczestniczą w nich przede wszystkim starsi uczniowie gimnazjum i liceum. Młodzież licealna m.in. przejechała rowerem polskie wybrzeże i wyspę Uznam w Niemczech, w całości pokonała na kajakach rzekę Drawę szlakiem im. Ks. Kard. Karola Wojtyły oraz podczas kilku obozów żeglarskich poznała w całości najdłuższe jezioro w Polsce - Jeziorak.

Tego rodzaju imprezy integrują dzieci i młodzież, dają okazję poznawania ojczystego kraju, dobrą rozrywkę, rozwijają i doskonałą różnorodne umiejętności sportowe i życiowe. Rodzice mogą być spokojni, że dzieci są pod dobrą opieką i powrócą bogatsi o cenne przeżycia i doświadczenia. Dzieci w Szkole Katolickiej mają okazję nie tylko do dobrej nauki, ale również aktywnie spędzają czas wolny i realizują swoje zainteresowania.

Opracował: Dariusz Bryła